Brama Nizinna / Klub Zejman

termin

11 września

14.00-20.00


miejsce

ul. Grodza Kamienna 5


Klub Zejman w Bramie Nizinnej będzie dla Was otwarty w niedziele w godzinach 14.00-20.00. W tym czasie będziecie nie tylko mogli poczuć atmosferę tego miejsca, napić się zimnego napoju, ale także odwiedzić Galerie Bramy Nizinnej, w której specjalnie z okazji festiwalu Open House Gdansk, przygotowano wystawę pt. „Kühl" mającą na celu ujawnienie skarbów jakie kryją granice Gdańska.

Ale to nie koniec atrakcji! O godzinie 18:00 zapraszamy Was także na koncert zespołu The Goodfellas!

O wystawie„Kühl":

Co kryje się za murami naszego miasta? Co się dzieje, tworzy, oddycha, żyje? Wernisaż „Kühl" ma na celu ukazanie wielowymiarowości twórczości, jaka powstaje pośród młodych lokalnych artystów. Szukamy świeżego oddechu jaki przynosi głos nowego pokolenia - co mają do powiedzenia młodzi Gdańszczanie?

A poniżej trochę historii samej Bramy Nizinnej.

Brama Nizinna to jedna z zabytkowych, nowożytnych bram miejskich Gdańska. Została zbudowana w 1626 roku przez Jana Strakowskiego, na podstawie planów fortyfikacyjnych sporządzonych przez Corneliusa van den Bosche w 1619 roku.

Brama była jedną z czterech nowożytnych bram miasta, jednej na każdą stronę świata, w otaczającym pierścieniu wałów ziemnych.

Obecnie mieści się tutaj Klub Morza ZEJMAN, nawiązujący tradycjami oraz tematyką do dawnego Klubu Morza „Zejman”. Klub działał przez wiele lat, także międzynarodowo na Wyspie Spichrzów w Gdańsku. Obecnie w nowych okolicznościach, dokonał abordażu Bramy Nizinnej, z nową formułą.