Szkoła Podstawowa nr 65 im. Alfa Liczmańskiego

termin

10 września

13.30-14.15

14.30-15.15


miejsce

ul. Śluza 6


Wybierzcie się w sentymentalną podróż do Szkoły Podstawowej nr 65 im. Alfa Liczmańskiego. Po korytarzach, salach, zaułkach i zakamarkach oprowadzi Was nauczyciel historii - Przemysław Giedrys.

Od zawsze mocną stroną działalności SP 65 była edukacja sportowa. Od 1975 – 1988 r. w szkole funkcjonowały klasy kajakarskie wykorzystując tym samym doskonałe położenie placówki na brzegu kanału Nowej Motławy. W 2011 r. przy szkole powstał Uczniowski Klub Sportowy „Motława” nawiązujący do funkcjonujących w przeszłości klas kajakarskich.

W 2004 r. szkoła rozpoczęła współpracę z Centrum Sztuki Współczesnej „Łaźnia”, która zaowocowała realizacją wielu ciekawych, a często awangardowych projektów.

Szkoła jest ponadto ważnym ośrodkiem życia kulturalnego i obywatelskiego Dolnego Miasta. W jej gmachu odbywają się spotkania lokalnej społeczności. Szkoła co roku organizuje festyny i angażuje się w wydarzenia kulturalne organizowane przez władze miejskie na Dolnym Mieście.

Szkoła przeszła gruntowne prace remontowe, obejmujące zarówno zewnętrzną część szkoły jak i wnętrza sal lekcyjnych, korytarzy, toalet, szatni. Powstały nowoczesne salki korekcyjne, siłownia, harcówka, a także doskonale wyposażona sala terapii integracji sensorycznej, sala komputerowa, pracownia językowa, czytelnia szkolna. Ostatnim etapem prac remontowych była przebudowa boiska szkolnego i stworzenie wielofunkcyjnego kompleksu boisk oraz wiaty na sprzęt wodny.