Spotkanie na strychu

termin

10 września

13.00-17.00


miejsce

ul. Sempołowskiej 4


W kamienicy przy ulicy Sempołowskiej znajduje się strych - pracownia artystki Jol Gmur. Podczas festiwalu to miejsce zamieni się w pole do działania, w którym uczestniczyć może każdy. Przede wszystkim Jola chce was poznać i porozmawiać, a następnie zaprosić do wspólnego stworzenia pracy, która będzie pamiątką po waszej obecności na Dolnym Mieście.

“Strych jest miejscem, w którym maluję i w którym znajdują się moje obrazy i grafiki. Jest to przestrzeń bardzo intymna, do której raczej nie zapraszam ludzi. Tym razem chciałabym się podzielić tym miejscem, otworzyć je na nowe osoby, pozwolić, aby na moment zmieniło swój charakter i przeznaczenie.”

Jolanta Gmur (Jol Gmur)

Absolwentka Grafiki na Wydziale Artystycznym w Lublinie oraz Université Rennes 2, Departament des Arts Plastiques we Francji. Zajmuje się głównie grafiką, a w szczególności litografią oraz malarstwem. Mieszka i pracuje na Dolnym Mieście. Jest laureatką stypendium artystycznego Miasta Gdańska na realizację projektu „Mapa to jeszcze nie terytorium” (2020), uczestniczką sympozjum litograficznego Women in Lithograph w Museo de la Carcova w Buenos Aires (2020), w 2019 roku była finalistką III Triennale Sztuki Pomorskiej w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie oraz była rezydentką podczas sympozjum graficznego w Mark Rothko Art Center na Łotwie. Do ważniejszych wystaw artystki można zaliczyć: Barwy haptyczne w Galerii Żak, Lithography Online Exhibition, Megalo Print Studio, Kingston w Australii, Shinano Primitive Sense Art Festival w Japonii, Fresh Legs 2020,Inselgalerie w Berlinie, Color 2020, CICA Czong Institute for Contemporary Art Museum w Korei Południowej, 8th International Print Art Triennial w Sofii w Bułgarii, Międzynarodowy Konkurs Litografii, II LITHO Kielce w BWA w Kielcach, 9th International Printmaking Biennial of Douro 2018 w Portugalii, Konfrontacje Sztuki w Galeria Test w Warszawie, Litografia – Sztuka poprzez spowolnienie, Trükimuuseum, Tartu w Estonii, VII International Symposium of Litography, Tidaholm w Szwecji, Przegląd Współczesnej Litografii Polskiej Galeria Kobro w Łodzi.