PROJEKTOWANIE FEMINISTYCZNE - WYKŁAD I WARSZTATY Z BALEM ARCHITEKTEK

termin

10 września

10.00-13.00


miejsce

ul. Dolna Brama 8


zapisy

ZAREZERWUJ!


Czy wiesz, że wiele przedmiotów użytkowych oraz usług zostało zaprojektowanych w oparciu o ergonomię i potrzeby sprawnego mężczyzny? Powoduje to wykluczenie sporej grupy potencjalnych użytkowników i użytkowniczek. A jak jest w przypadku przestrzeni? Tym zajmiemy się na spotkaniu, których celem będzie wyrównanie komfortu korzystania z przestrzeni publicznej wszystkim użytkownikom.

Wydarzenie rozpocznie wykład angażujący o projektowaniu feministycznym, a następnie wspólnie skupimy się na tym, jakie zmiany należałoby wprowadzić, aby procesy projektowe uwzględniały potrzeby jak najszerszej grupy odbiorców. I odbiorczyń! :)

Zaproszenie do udziału kierujemy szeroko - nie musicie posiadać kompetencji projektowych!


osoby prowadzące

Bal jest inicjatywą trzech architektek: Barbary Nawrockiej, Dominiki Wilczyńskiej i Dominiki Janickiej. @Bal_architektek podejmuje temat kobiet w architekturze. Jego celem jest stworzenie przestrzeni wymiany doświadczeń oraz stworzenie bazy wiedzy o wybitnych architektkach i dobrych praktyk z zakresu feministycznego podejścia do projektowania. Za graficzną stroną BALu odpowiada młoda projektantka, Patrycja Mróz. W 2021 roku BAL wygrał plebiscyt Zmiany Roku organizowany przez Magazyn NOIZZ.